UživoKratkoročno bez jasnog smjeraBTC $81,511.33 -0.8%F&G 50 neutralnoJutarnji izvještaj23. 10.Osvježeno 10:01novo za 0:30
Tržište uživo

Tržište upravo sada

Spot i pozicioniranje poluge na jednom mjestu. Opis stanja tržišta, nikad savjet što kupiti.

Što se promijenilo od jutarnjeg izvještajaUživo 10:01 · 30 s
Cijena BTC
−0,5 %
$81.891$81.511
Cijena ETH
−0,5 %
$2.413$2.400
Cijena SOL
−0,2 %
$104,48$104,26
Crowd long BTC
+0,7 %
68,3 %68,8 %
Funding BTC godišnje
−78,6 %
6,4 %1,4 %
Indeks straha i pohlepe
bez promjene
5050
VIX (strah na dionicama)
+0,9 %
1919,2

Gdje smo u ciklusu

Šira slika: je li tržište pregrijano kao na prošlim vrhovima, koliko su vlasnici bitcoina u prosjeku platili, koliko je današnji pomak velik u odnosu na običan dan i s čime se BTC sada kreće.

Pokazatelji vrha ciklusa

0od 30 pokazatelja koji su svijetlili na prošlim vrhovima sada svijetli

  • Indeks bikovskog tržišta (CBBI)54 od 90
  • MVRV (tržišna ÷ nabavna vrijednost)1,51 od 3
  • Nerealizirana dobit vlasnika (NUPL)33 % od 70 %
  • Mayerov multiplikator (cijena ÷ 200-dnevni prosjek)1,12 od 2,2
  • Pi Cycle (cijena prema pragu)$81,312 od $153,105
  • Puellov multiplikator (prihodi rudara)1,13 od 2,2

Traka pokazuje koliko je svaki pokazatelj daleko od vrijednosti koju je dosegao na prošlim vrhovima ciklusa.

Što su platili vlasnici BTC-a

  • Cijena sada$81,753
  • Kratkoročni vlasnici (do 155 dana)$75,730 cijena +8 %
  • Dugoročni vlasnici$49,120 cijena +66,4 %

Prosječna cijena po kojoj su sadašnji vlasnici kupili svoje bitcoine. Cijena kratkoročnih vlasnika u rastućem tržištu obično služi kao podrška.

Strah i pohlepa
51 neutralno
prije tjedan dana 64 · prije mjesec dana 70
Dani u dobiti
92 %
dana u povijesti BTC-a kada bi držanje do danas bilo u dobiti
Globalni novac (M2)
+7,8 %
godišnji rast novčane mase
Dominacija BTC-a
60,1 %
udio BTC-a u cijelom kripto tržištu

Današnji pomak prema običnom danu

Običan dan i tjedan = prosječni raspon cijene (ATR) s CoinGlassa.

Kovanica24 hobičan danobičan tjedandanas = × dana
BTC−0,7 %±2,6 %±7,4 %0,3×
ETH−1 %±3,9 %±10,4 %0,3×
SOL+0,1 %±4,3 %±12 %0×
XRP−1 %±4,6 %±14,2 %0,2×

S čime se BTC sada kreće

  • Nasdaq (tehnologija)prije 30 dana 0,810,59
  • S&P 500prije 30 dana 0,70,04
  • Zlatoprije 30 dana 0,030,18
  • Obveznice SAD-aprije 30 dana 0,29−0,31

BTC je sada tek labavo povezan s dionicama; više utječu vijesti iz kripta. Veza se brzo mijenja.

Izvor: CoinGlass, osvježava se svaki sat. Opisuje tržište, ne predviđa ga i nije preporuka. Ove pokazatelje sami nismo mjerili kao signal za kupnju ili prodaju.

Poluga i likvidacije na cijelom tržištu

Gdje i kada su se pozicije stvarno prisilno zatvarale te kako izgledaju funding, open interest i gomila kod 34 kovanice.

Tradicionalna tržišta

Odgovara pada li samo kripto ili sve. Vrijednosti zadnjeg zatvaranja.

Dolarski indeks
101,78
−0,20 %
S&P 500
7.663,43
+0,05 %
Nasdaq
26.008,86
−0,50 %
Prinos 10-godišnje obveznice
4,95
−2,84 %
VIX, volatilnost dionica
19,2
+4,12 %

Danas na tržištima

Tko upravo trguje, što danas izlazi i što je BTC napravio nakon te objave prošli put, kada se tržište obično kreće i koje opcije istječu.

Burze svijeta

 

Praznici, skraćeni dani i podnevne stanke prema službenim kalendarima burzi.
Makro kalendar
Kada se tržište kreće

Najživlje je obično radnim danima 14:00–16:00 (tvoje vrijeme). Vikendom je tržište 38 % mirnije.

Radni dani
Vikend

Tipično (medijan) kretanje po satu za BTC, DOGE, ETH, SOL, XRP u posljednjih 120 dana, u tvom vremenu. Kada se tržište kreće, ne kamo: živahan sat nije bolji trenutak za kupnju.

Spot

Top coiniSvi coini →
Kupnje i prodaje (24 h)KupnjaProdaja
SOLSOL
$620M / $576M
ICPICP
$10M / $10M
MORPHOMORPHO
$3M / $3M
SUISUI
$73M / $70M
NEARNEAR
$247M / $240M
ZECZEC
$737M / $720M
ETHETH
$4.1B / $3.8B
ARBARB
$36M / $36M
ENAENA
$114M / $115M
XRPXRP
$288M / $286M
INJINJ
$43M / $42M
WLDWLD
$159M / $159M
TRXTRX
$14M / $15M
DOTDOT
$32M / $32M
BNBBNB
$127M / $128M
BTCBTC
$5.6B / $5.6B
XMRXMR
$54M / $54M
BCHBCH
$31M / $33M
HBARHBAR
$17M / $18M
AAVEAAVE
$41M / $43M
XLMXLM
$16M / $17M
TAOTAO
$39M / $41M
OPOP
$14M / $15M
HYPEHYPE
$163M / $169M
ADAADA
$62M / $65M
AVAXAVAX
$47M / $49M
JUPJUP
$7M / $8M
ETCETC
$8M / $9M
LINKLINK
$42M / $46M
ONDOONDO
$23M / $25M
APTAPT
$14M / $15M
DOGEDOGE
$123M / $131M
FILFIL
$67M / $74M
UNIUNI
$62M / $71M
LTCLTC
$27M / $30M
POLPOL
$3M / $4M

Pozicije s polugom

Poluga i futuresi

Gdje se traderi klade

Tko upravo sada otvara i zatvara pozicije s polugom, na kojim coinima i koliko plaća u fundingu. Uživo s Hyperliquida, prozor od pet minuta. Kontekst, ne savjet.

BTCBTCZatvaranje-$4M$3.5Bnormalno+1.4%
ETHETHZatvaranje-$174K$2.6Bnormalno+0.6%
XRPXRPZatvaranje-$57K$227Mnormalno+1.4%
SOLSOLZatvaranje-$30K$570Mnormalno+1.3%
LINKLINKZatvaranje-$12K$60Mnormalno+1.4%
AVAXAVAXZatvaranje-$9K$19Mnormalno+0.2%
HYPEHYPEZatvaranje-$7K$1.6Bnormalno-0.1%
SUISUIZatvaranje-$4K$53Mnormalno+1.4%
BNBBNBOtvaranje+$3K$42Mnormalno+1.4%
DOGEDOGEZatvaranje-$937$89Mnormalno+0.7%
Segmenti tržišta

Kako se kreće svaka kategorija

Prosječna promjena u 24 h po kategoriji, dobitnici naspram gubitnika i najveći pomaci. Opis momentuma, ne poziv na kupnju ni na izbjegavanje.

Blue chipovi

Neutralan

BTC, ETH i prvih pet po kapitalizaciji

Prosjek 24 h -0.44%2↑ / 3↓ od 5
Top ↑BNBBNB +1.0%SOLSOL +0.1%BTCBTC -0.8%Top ↓XRPXRP -1.3%ETHETH -1.1%BTCBTC -0.8%

Memecoini

Neutralan

DOGE, PEPE, SHIB, WIF, BONK

Prosjek 24 h +0.84%4↑ / 2↓ od 6
Top ↑PEPEPEPE +2.5%BONKBONK +2.3%SHIBSHIB +0.4%Top ↓WIFWIF -0.4%FLOKIFLOKI -0.0%DOGEDOGE +0.3%

L1 altcoini

Neutralan

AVAX, NEAR, SUI, APT, TON

Prosjek 24 h -0.23%2↑ / 5↓ od 7
Top ↑TONTON +0.4%SUISUI +0.3%APTAPT -0.1%Top ↓NEARNEAR -1.1%TRXTRX -0.5%ADAADA -0.5%

DeFi

Neutralan

AAVE, UNI, MKR, LDO

Prosjek 24 h +0.05%2↑ / 3↓ od 5
Top ↑UNIUNI +2.4%AAVEAAVE +0.7%JUPJUP -0.8%Top ↓CRVCRV -1.2%LDOLDO -0.8%JUPJUP -0.8%

AI tokeni

Neutralan

WLD, FET, RNDR, TAO

Prosjek 24 h +1.18%4↑ / 0↓ od 4
Top ↑ARKMARKM +2.7%WLDWLD +1.8%TAOTAO +0.2%Top ↓FETFET +0.1%TAOTAO +0.2%WLDWLD +1.8%

Gaming / Metaverse

Neutralan

AXS, SAND, GALA, IMX, MANA

Prosjek 24 h -0.07%2↑ / 2↓ od 4
Top ↑GALA +0.9%AXS +0.1%SAND -0.4%Top ↓IMX -0.9%SAND -0.4%AXS +0.1%