V živoKratkoročno brez jasne smeriBTC $81,455.01 -0.8%F&G 50 nevtralnoJutranje poročilo23. 10.Posodobljeno 10:00osvežitev čez 0:30
Trg v živo

Trg zdaj

Spot in pozicioniranje z vzvodom na enem mestu. Opis stanja trga, nikoli nasvet, kaj kupiti.

Kaj se je spremenilo od jutranjega poročilaV živo 10:00 · 30 s
Cena BTC
−0,5 %
$81.891$81.455
Cena ETH
−0,7 %
$2413$2397
Cena SOL
−0,3 %
$104,48$104,16
Crowd long BTC
+0,7 %
68,3 %68,8 %
Funding BTC letno
−78,6 %
6,4 %1,4 %
Indeks strahu in pohlepa
brez spremembe
5050
VIX (strah na delnicah)
+0,9 %
1919,2

Kje smo v ciklu

Širša slika: ali je trg pregret kot na preteklih vrhovih, koliko so imetniki bitcoina v povprečju plačali, kako velik je današnji premik v primerjavi z običajnim dnem in s čim se BTC zdaj giblje.

Kazalniki vrha cikla

0od 30 kazalnikov, ki so svetili na preteklih vrhovih, jih sveti zdaj

  • Indeks bikovskega trga (CBBI)54 od 90
  • MVRV (tržna ÷ nabavna vrednost)1,51 od 3
  • Nerealiziran dobiček imetnikov (NUPL)33 % od 70 %
  • Mayerjev mnogokratnik (cena ÷ 200-dnevno povprečje)1,12 od 2,2
  • Pi Cycle (cena proti pragu)$81,312 od $153,105
  • Puellov mnogokratnik (prihodki rudarjev)1,13 od 2,2

Trak kaže, kako daleč je vsak kazalnik od vrednosti, ki jo je dosegel na preteklih vrhovih cikla.

Koliko so plačali imetniki BTC

  • Cena zdaj$81,753
  • Kratkoročni imetniki (do 155 dni)$75,730 cena +8 %
  • Dolgoročni imetniki$49,120 cena +66,4 %

Povprečna cena, po kateri so sedanji imetniki kupili svoje bitcoine. Cena kratkoročnih imetnikov na rastočem trgu običajno deluje kot podpora.

Strah in pohlep
51 nevtralno
pred tednom 64 · pred mesecem 70
Dnevi v dobičku
92 %
dni v zgodovini BTC, ko bi bilo držanje do danes v dobičku
Globalni denar (M2)
+7,8 %
medletna rast denarne mase
Dominanca BTC
60,1 %
delež BTC v celotnem kripto trgu

Današnji premik proti običajnemu dnevu

Običajen dan in teden = povprečni razpon cene (ATR) iz CoinGlassa.

Kovanec24 hobičajen danobičajen tedendanes = × dneva
BTC−0,7 %±2,6 %±7,4 %0,3×
ETH−1 %±3,9 %±10,4 %0,3×
SOL+0,1 %±4,3 %±12 %0×
XRP−1 %±4,6 %±14,2 %0,2×

S čim se BTC zdaj giblje

  • Nasdaq (tehnologija)pred 30 dnevi 0,810,59
  • S&P 500pred 30 dnevi 0,70,04
  • Zlatopred 30 dnevi 0,030,18
  • Obveznice ZDApred 30 dnevi 0,29−0,31

BTC je zdaj le ohlapno povezan z delnicami; bolj štejejo novice iz kripta. Povezava se hitro spreminja.

Vir: CoinGlass, osvežuje se vsako uro. Opisuje trg, ga ne napoveduje in ni priporočilo. Teh kazalnikov sami nismo merili kot signal za nakup ali prodajo.

Vzvod in likvidacije na celotnem trgu

Kje in kdaj so se pozicije res prisilno zapirale ter kakšni so funding, open interest in množica pri 34 kovancih.

Tradicionalni trgi

Odgovarja na vprašanje, ali pada samo kripto ali vse. Vrednosti zadnjega zaprtja.

Dolarski indeks
101,78
−0,20 %
S&P 500
7663,43
+0,05 %
Nasdaq
26.008,86
−0,50 %
Donos 10-letne obveznice
4,95
−2,84 %
VIX, nihajnost delnic
19,2
+4,12 %

Danes na trgih

Kdo prav zdaj trguje, kaj danes izide in kaj je BTC naredil po tej objavi zadnjič, kdaj se trg običajno premika in katere opcije zapadejo.

Borze sveta

 

Prazniki, skrajšani dnevi in opoldanski premori po uradnih koledarjih borz.
Makro koledar
Kdaj se trg premika

Najbolj živahno je običajno ob delavnikih 14:00–16:00 (tvoj čas). Ob vikendu je trg za 38 % mirnejši.

Delavniki
Vikend

Tipično (mediana) urno gibanje BTC, DOGE, ETH, SOL, XRP v zadnjih 120 dneh, v tvojem času. Kdaj se trg premika, ne kam: živahna ura ni boljši trenutek za nakup.

Spot

Top coiniVsi coini →
Nakupi proti prodajam (24 h)NakupProdaja
SOLSOL
$620M / $576M
ICPICP
$11M / $11M
WLDWLD
$176M / $171M
DOTDOT
$32M / $31M
SUISUI
$86M / $84M
ETHETH
$4.1B / $3.8B
ARBARB
$44M / $43M
ENAENA
$114M / $115M
INJINJ
$43M / $42M
NEARNEAR
$284M / $281M
ZECZEC
$908M / $897M
BTCBTC
$5.6B / $5.6B
XMRXMR
$73M / $72M
XRPXRP
$328M / $337M
AAVEAAVE
$45M / $48M
TRXTRX
$15M / $16M
BNBBNB
$143M / $149M
APTAPT
$16M / $17M
OPOP
$14M / $15M
HYPEHYPE
$183M / $194M
DOGEDOGE
$151M / $160M
ADAADA
$72M / $75M
BCHBCH
$33M / $36M
JUPJUP
$7M / $8M
MORPHOMORPHO
$4M / $4M
LINKLINK
$49M / $54M
XLMXLM
$18M / $20M
TAOTAO
$47M / $51M
AVAXAVAX
$57M / $62M
FILFIL
$75M / $82M
HBARHBAR
$19M / $21M
UNIUNI
$72M / $80M
LTCLTC
$32M / $37M
ETCETC
$10M / $11M
ONDOONDO
$27M / $30M
POLPOL
$4M / $5M

Pozicije z vzvodom

Vzvod in futuresi

Kam stavijo trgovci

Kdo prav zdaj odpira in zapira pozicije z vzvodom, na katerih coinih in koliko plačuje v fundingu. V živo s Hyperliquida, okno petih minut. Kontekst, ne nasvet.

BTCBTCZapiranje-$3M$3.5Bnormalen+1.4%
ETHETHZapiranje-$119K$2.6Bnormalen-0.7%
HYPEHYPEZapiranje-$67K$1.6Bnormalen+0.0%
SOLSOLZapiranje-$32K$570Mnormalen+1.1%
AVAXAVAXZapiranje-$11K$19Mnormalen-0.3%
LINKLINKZapiranje-$9K$60Mnormalen+1.4%
BNBBNBOdpiranje+$3K$42Mnormalen+1.4%
SUISUIZapiranje-$3K$53Mnormalen+0.8%
XRPXRPZapiranje-$3K$227Mnormalen+1.0%
DOGEDOGEZapiranje-$239$89Mnormalen+0.6%
Segmenti trga

Kako se giblje posamezna kategorija

Povprečna 24-urna sprememba po kategorijah, rastoči proti padajočim in največji premiki. Opis momentuma, ne poziv k nakupu ali izogibanju.

Blue chips

Nevtralen

BTC, ETH in prvih pet po kapitalizaciji

Povpr. 24 h -0.44%2↑ / 3↓ od 5
Top ↑BNBBNB +1.0%SOLSOL +0.1%BTCBTC -0.8%Top ↓XRPXRP -1.3%ETHETH -1.1%BTCBTC -0.8%

Memecoini

Nevtralen

DOGE, PEPE, SHIB, WIF, BONK

Povpr. 24 h +0.84%4↑ / 2↓ od 6
Top ↑PEPEPEPE +2.5%BONKBONK +2.3%SHIBSHIB +0.4%Top ↓WIFWIF -0.4%FLOKIFLOKI -0.0%DOGEDOGE +0.3%

L1 alti

Nevtralen

AVAX, NEAR, SUI, APT, TON

Povpr. 24 h -0.23%2↑ / 5↓ od 7
Top ↑TONTON +0.4%SUISUI +0.3%APTAPT -0.1%Top ↓NEARNEAR -1.1%TRXTRX -0.5%ADAADA -0.5%

DeFi

Nevtralen

AAVE, UNI, MKR, LDO

Povpr. 24 h +0.05%2↑ / 3↓ od 5
Top ↑UNIUNI +2.4%AAVEAAVE +0.7%JUPJUP -0.8%Top ↓CRVCRV -1.2%LDOLDO -0.8%JUPJUP -0.8%

AI tokeni

Nevtralen

WLD, FET, RNDR, TAO

Povpr. 24 h +1.18%4↑ / 0↓ od 4
Top ↑ARKMARKM +2.7%WLDWLD +1.8%TAOTAO +0.2%Top ↓FETFET +0.1%TAOTAO +0.2%WLDWLD +1.8%

Gaming / metaverse

Nevtralen

AXS, SAND, GALA, IMX, MANA

Povpr. 24 h -0.07%2↑ / 2↓ od 4
Top ↑GALA +0.9%AXS +0.1%SAND -0.4%Top ↓IMX -0.9%SAND -0.4%AXS +0.1%